Recenze Octagon

Přidáno: 25. dubna 2019

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

• Jednoznačně poměr výbava vs.cena bez kompromisu.
  • Procesor Hisilicon má velmi hezký obraz.
  • Chybí CI slot

Za málo peněz hodně muziky.Je třeba znalost Linux ale dobrý prodejce vše nastaví.

Michaela Čechová Michaela Čechová

Přidáno: 23. dubna 2019

• super cena/kvalita
  • podpora 4k

Pro mne naprostá jednička mezi combo přijímači. Když to srovnám s předchozími combo přijímači, tak octagon sf8008 je daleko napřed a lituji, že jsem si ho nekoupil už předtím. Opravdu se vyplatí, velká spokojenost.

Přidáno: 13. dubna 2019

• Množství nastavení.
  • Množství funkcí.

Uživatel, který chce proniknou hlouběji do ovládání přístroje musí mít širší znalosti než běžný uživatel. Já jsem spokojen a za sebe doporučuji.

Petr Rychlý Petr Rychlý

Přidáno: 11. dubna 2019

• Cena/výkon
  • 4K
  • Vypadá skvěle

Jednoznačně nejlepší combo přijímač na trhu.
Velká spokojenost, slouží déle než rok a vše v pořádku. Obraz má neskutečnou kvalitu.

Ověřený zákazník Pluton elektroprodejna Jiří Šlemr

Přidáno: 8. dubna 2019

• Dobrý poměr cena/výkon
  • Nízká spotřeba (<0,5 W deep standby, při provozu cca 6-8 W s HDD
  • Velká paměť flash - nemusím se omezovat ohledně pluginů
  • Doba náběhu z deep standby cca 40 sekund
  • hbbTV plugin
  • HDMI-CEC
  • komunita OpenATV neustále vylepšuje image (firmware)
  • Picture in Picture
  • DVB-T2 tuner
  • Jen 4-číselný display, který i při minimálním nastavení stále dost září (ale lze vypnout úplně)

Vyměnil jsem můj starý abcom IPBOX 9900 (r.v. 2011) za tento a je to jiná liga. Ačkoliv stále je základ Enigma 2, tak rozdíl je velký. Jak co se týče spolehlivosti, rychlosti, spotřeby, tak i vyladěnosti image OpenATV 6.2, která nabízí spoustu funkcí, nastavení a pluginů. Lze nastavit snad úplně vše.

Přidáno: 7. dubna 2019

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

• Přístroj za přijatelnou cenu, který toho hodně umí. Doporučuji zakoupit, protože je zbytečné koupit jiný přístroj z mnoha funkcemi, které stejně potom nejsou využívány. Uživatel by měl mít základní znalosti z používaní satelitní a internetové techniky.

Přidáno: 5. dubna 2019

(naposledy upraveno 1. května 2019)

• Universální. Skvělý obraz
  • Složitější nastavení

Ověřený zákazník HITYshop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. března 2019

Zakoupeno v HITYshop.cz

• Vysoká užitná hodnota za málo peněz
  • Nezasvěcený laik jej bude konfigurovat s obtížemi.
  • Doporučuji provedení instalace odborníkem. Používání je potom jednoduché.

Ověřený zákazník Pluton elektroprodejna Registrovaný uživatel

Přidáno: 26. února 2019

• DVB-S2X, DVB-T2/C s podporu kodeku H.265 HEVC, IPTV
  • 4-jádrovým 1,6 GHz , flash 8 GB, RAM 1 GB
  • Enigma 2 (a pluginy)
  • cena !
  • nemá CI slot (ale to se dá řešit softwarově)

výborný poměr cena/výkon

o nastavení příjimače se postará firma www.pluton-elektro.cz doma jen zapnete v klidu si to užíváte neboť i nejvíce používané pluginy s posledníma aktualizacema budete mít předinstalovány, tímto děkuji že se nemusím o nic starat

Přidáno: 22. února 2019

Celí přímač nastavil obchod
Co sem potřeboval a napsal to nastavily.

Přidáno: 9. února 2019

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

Zatím spokojenost - mám krátkou dobu

Přidáno: 26. ledna 2019

• Výkonný
  • Mnoho možností nastavení
  • Funguje HDMI CEC s televizí Panasonic
  • Funguje s externím USB DVB-T2 tunerem
  • OpenATV a Linux celkově (pro někoho nevýhoda)
  • Některé funkce ještě v OpenATV chybí (transcoding)
  • Menší uživatelská základna než např. VU+ a jiné známější značky
  • Pro začátečníka náročné na nastavení (OpenATV)
  • Komunita OpenATV je převážně neměcká (fóra v němčině)

Velmi dobrý box. Používám bez satelitu, pouze s pozemním vysíláním. S boxem funguje i externí USB DV-T2 tuner v ceně 500 Kč, takže rázem mám k dipozici dva tunery s možností nahrávání a souběžného koukání na jakýkoliv kanál.
Uvidíme, zda Octagon ještě dotáhne pár nedodělků v OpenATV image, pak nebude co řešit.
Doporučuji pro záčátečníky nechat si zaslat box s již nakonfigurovaným image pro snazší začátek.

Přidáno: 18. ledna 2019

- jsem začátečník v Enigma 2
- příznivý poměr cena / výkon
- pochvalné recenze i vlastní zkušenost

Ověřený zákazník HITYshop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. ledna 2019

Zakoupeno v HITYshop.cz

Mám už Octagon SF4008 , ale tato novinka Octagon SF8008 je zase o krok dále . Nastavení je ale složité a pro znalé Linuxu , ale ne zase tak složité .

Přidáno: 25. prosince 2018

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

• Kombinace satelitního a pozemního tuneru pro všechny možné nové vysílané waveformy
  • Linuxový přijímač s obrovskými možnostmi přizpůsobení
  • Velmi rychlý - i teplý/studený start i přepínání programů
  • Překvapivě citlivý tuner na pozemní vysílače (DVB-T2), aspoň v porovnání s tunerem v mojí TV Sony
  • Používám jako přijímač pro satelitní programy, pozemní programy i IPTV z celého světa (asi 6000 programů celkem)
  • Neustále se pracuje na vylepšeních
  • Nízká spotřeba
  • Zatím jsem nerozchodil HDMI-CEC, ale to může být mýma rukama, protože podpora v tomto přijímači je implementována
  • Mám první Linuxový přijímač, takže se s touto platformou teprve seznamuji. Na zprovoznění je třeba být trochu hračička, ale Pluton Elektroprodejna má výtečnou podporu tohoto přijímače s osobním přístupem.

Přidáno: 18. prosince 2018

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

• interní HDD který byl servisem kontrolován nenačetl
  • tuner DVBT-T2 při ladění komplet načetl jen 4TV a 2 radia

Ověřený zákazník atoselektro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. prosince 2018

Zakoupeno v atoselektro.cz

• z hloupé TV udělá superSMART TV
  • již v základní konfiguraci mraky funkcí, možnost doinstalování pluginů pro spoustu dalších
  • velmi citlivý tuner DVB-T/DVB-T2
  • dálkáč má cvakající tlačítka, ale to není funkční omezení, spíš nezvyk
  • na předním displeji se zobrazují jen základní informace, ale za tu cenu je to ok

Původně jsem uvažoval o větší 4K TV pod stromečkem, máme 82" OLED TV Samsung s DVB-T tunerem, který neumí DVB-T2. Když jsem ale zjistil, jaké jsou moderní Samsungy šmíráci, jak opicoidní mají ovladač, ze kterého vypustili tlačítka a navíc jaká je, či spíše není nabídka 4K programů, rozhodl jsem se zkusit raději tento boxík. Musím říct, že první večer po připojení jsem myslel, že výrobek vrátím prodejci. Nefungovalo mi totiž nic (neměl jsem moc času na nastavování). Druhý večer jsem připojil nejdřív parabolu s LNB Single Monoblock 4,3 pro Astru 19,2 a 23,5, která zatím dodávala signál 10let starému sat. přijímači Topfield. Po chvíli, kdy se mi podařilo nastavit správně Diseq, přišel první úspěch - asi 1500 naladěných kanálů. Mimo jiné německých z Astry 19,2, které sleduje manželka. České programy přes satelit nesledujeme od doby, co skončila "časově neomezená" bezplatná nabídka programů od Skylinku. Ale kdo chce a nemá v místě dobrý signál DVB-T2, má tu možnost, krabička má čtečku karty.
Druhý večer jsem pokračoval připojením anténního kabelu od malého síta na střeše pro terestrické vysílání. Signál z tohoto síta není nic moc, náš Samsung TV občas nechytil Novu a další programy, na HD programech, dokud byly na DVB-T, vždy kostičkoval. Octagon naladil po automat. ladění všechny dostupné programy v pásmech DVB-T i DVB-T2 zcela bez problému. Jen je potřeba pro ladění vybrat místo jednotlivého regionu celou Evropu, aby se prohledalo celé frekvenční pásmo. Tuner DVB-T2 mne pozitivně překvapil asi nejvíc, protože jsem myslel, že bude potřeba nová anténa na DVB-T2.
Kvalita obrazu u SD i HD programů ze satelitního i pozemního vysílání je z mého pohledu velmi dobrá, bez kostičkování.
Jako další jsem připojil HDD 2,5" 320 GB, co mi ležel v šuplíku přes USB adaptér do zadní USB zásuvky. Po inicializaci disku a vytvoření složky jsem již vesele nahrával. K tomu stačí stisknout červené tlačítko, zobrazí se nabídka, zda chci nahrát tento pořad, nahrávat od teď kontinuálně, zvolenou dobu v minutách a ještě pár dalších možností. Přístup k nahraným pořadům je taky velice rychlý, stačí stisknout tlačítko se šipkou v bloku tlačítek rekordéru.
No a třetí večer jsem nainstaloval můj první plugin - ArchivCZSK, dále plugin pro HbbTV, který jsem hned vyzkoušel a do třetice plugin pro YouTube. Pro pořady z Internetu je samozřejmě potřeba nastavit připojení k domácí wi-fi (můj případ) nebo připojit síťový kabel. Vše šlape jak má, ovládání mi po chvíli přijde velice intuitivní. Boxík je nyní již zabalený s naladěnými oblíbenými programy a čeká na Vánoce.
Je pravda, že některé postupy nastavení jsem musel hledat, není to stylem zapnout a koukat. Naštěstí jsou v češtině, příp. v angličtině na netu k dispozici popisy všech postupů. Nabídka všech možných pluginů pro systém OpenATV 6.2 je opravdu velká, ale asi ji nevyužiji. U tohoto přístroje oceňuji otevřený systém, díky kterému je televize skutečně smart. Můžu říct, že jsem z bedýnky nadšený, i když moje zkušenost nastavením přístroje víceméně skončila, TV téměř nesleduji.

Ověřený zákazník HITYshop.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 10. prosince 2018

• rychlý
  • open atv 6.3
  • uhd výstup
  • dvb s2x
  • dvb t2
  • WiFi
  • linux pouze pro technicky zdatné

Po VU Zero na openATV 6.1 a koupi UHD TV jsem vybral levný a dobrý přístroj.

Přidáno: 4. prosince 2018

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

satelitní tuner nemůžu hodnotit,ale tuner dvb-t2 oproti technisatu méně citlivý,internet kabelový v pohodě ,WIFI jsem zatím nenastavil,uvidím co se změní časem aktualizacemi

Ověřený zákazník Sapro Ověřený zákazník

Přidáno: 1. prosince 2018