Recenze Octagon

• Siper přístroj. Kvalita provedeni a super cena

Ověřený zákazník atoselektro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. prosince 2019

Zakoupeno v atoselektro.cz

• Již je to druhý Linuxový příjmač který jsem si pořídil.
  • Perfektní mašinka.Veliká paměť RAM i interní.
  • Brilantní obraz díky čipu.
  • Přístroj reaguje okamžitě,žádné sekání.Je fakt rychlý.
  • Enigma2 je prostě perfektní.UHD 4K přístroj.Spousta nastavení a doplňků,Flash image je opravdu jednoduché.Nejnovější image OpenATV 6.4 je vyladěný ještě líp,než původní 6.2 dodávaný výrobcem.Přehraje opravdu všechny formáty i s titulky.Parádně funguje IPTV i Oscam.Lze doinstalovat KODI.Nemám žádné výtky.Za mě palec nahoru.
  • Nic.

Přidáno: 24. prosince 2019

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

• Chytrá mašinka možná až moc,nebo hloupá obsluha
  • Možnost různého nastavení
  • Přehledné EPG a info o pořadech
  • Pro začátečníka složité nastavování
  • Asi špatný DVB-T tuner pravděpodobně reklamace

Zatím se s přístrojem učím,hledání hodiny na různých fórech a ne vždy jsou tam lidi ochotný poradit.Po nastavení vše pěkně seřazené,líbí se mi EPG přehledné a další.Jen to bude běh na dlouhou trať než se vše naučím a budu umět aspoň větší část,toho co může umět přístroj využít.

Ověřený zákazník Sapro Ověřený zákazník

Přidáno: 17. prosince 2019

Zakoupeno v Sapro

• není dobrý návod k použití , pak je složité nastavování pro laiky

Přidáno: 16. prosince 2019

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

• Za dobrou cenu má přístroj hodně funkcí, slučuje DVB-T2 se satelitem, má i HbbTV a další aplikace včetně YouTube nebo využití videoknihoven z internetu (DVTV, filmy a seriály), přímé propojení s portálem ČSFD.
  • Široké možnosti úpravy uživatelského prostředí a ovládání, včetně funkcí dálkového ovladače
  • Kvalitní obraz, rychle nabíhá
  • Zvolený prodejce (Pluton elektroprodejna) velmi ochotný poradit a přednastavit funkce
  • Německá značka
  • Dost složité ovládání i na pokročilého uživatele - spíše pro geeky, kteří se vyznají v Linuxu, nebo pro nadšené hračičky, kteří se takové věci rychle učí a mají dost trpělivosti. Sám jsem to chtěl dvakrát vzdát, ale vyplatilo se vytrvat. Na nastavení je potřeba pár večerů, rozhodně ho nelze nazvat intuitivním.
  • Návod je jen k základním funkcím, zbytek musíte získat dotazy u prodejce nebo na internetových fórech.
  • Systém používá hodně speciálních technických výrazů a některé věci nejsou přeložené do češtiny.

Jestli se nebojíte složitější techniky, která nenastaví všechno sama, a zároveň chcete za přijatelné peníze hodně muziky, do přístroje se vyplatí investovat. Přístroj se v nastavení chová víc jako počítač než jako černá technika, ale systém se dá celkem brzy pochopit. Než lamentovat, že něco nefunguje, je dobré kontaktovat prodejce s prosbou o radu. Ve výsledku může fungovat spíš až jako multimediální centrum než jen set-top-box.

Ověřený zákazník tvdigitalne.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 14. prosince 2019

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

• velká konfigurovatelnost vzledem k linuxovému systému
  • svižnost při provozu
  • pro zkušenější uživatele, kteří ví co s linuxem

Přidáno: 12. prosince 2019

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

• rychlý cenově dostupný linux

Přidáno: 6. prosince 2019

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

S tímto produktem a s přednastavenou konfigurací jsem jednoznačně spokojen nebyl – z důvodu značné uživatelské nepřátelskosti (od nabízené konfigurace jsem tedy očekával podstatně více) a malé citlivosti (na stejné anténě kde jiný přijímač přehraje s úspěchem cca 67 různých kanálu – tento nalezl kanálů pouze cca 12 a ještě s problémy

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 27. listopadu 2019

(naposledy upraveno 30. srpna 2020)

• Vybavení, cena, malá velikost, množství funkcí, možnosti aktualizace a přizpůsobení, satelitní příjem, mnoho dostupných programů pro rozšíření.
  • První nastavení je poněkud složité, Ale pak to běží bez dalších problemů. Navíc lze na netu najít dost návodů pro instalaci.

Oproti varováním některých recenzentů je přecijen nastavení mnoha funkcí snadné (např. přidání Hbbtv). Nějaký čas si vezme vytvoření vlastních seznamů programů (při příjmu satelitů). Rychlejší pro někoho může být vytvořit seznamy v počítači a nahrát do stroje po netu. Celkově to chce pochopit menu a zorientovat v množství dostupných nastavení (já například využil možnost zvětšení písma).
DO funguje výborně i z větších úhlů. Navíc existuje mnoho programů pro ovládání z android mobilu přes wifi (např. Dreambox remote control). Pro streamování do mobilu používám Dream player. Za zmínku stojí možnost ovládání přímo z webové stránky na počítači.
Bez problémů zvládá nahrávání na usbflash (dokonce souběžně s timeshiftem). Občas se mi kousne při velmi rychlém převíjení nahraného filmu (umí to 2x, 4x....až 128x), ale může to být použitou obyčejnou (ne moc rychlou) flashkou. Naštěstí je vzadu na přijímači vypínač napájení (když ostatní pokusy selžou) a přijímač zas bez problémů naběhne. Momentálně používám OpenATV6.5. Po téměř roce používání jsem nepřišel na žádný problém. Dostupná aplikace Netflix se neovládá moc dobře, proto dávám přednost té, co mám v televizoru. Snad bude časem dostupná lepší verze i pro Enigmu.

Přidáno: 27. listopadu 2019

• Kvalitní přimač

Ověřený zákazník atoselektro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 21. listopadu 2019

Zakoupeno v atoselektro.cz

• jednoduchá konfigurace,
  • modulární řešení
  • přes věk na trhu poměrně vysoká cena

Přidáno: 19. listopadu 2019

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

• Kupující musí mít znalosti z oblasti výpočetní techniky

Přidáno: 11. listopadu 2019

• umí skoro všechno

Přidáno: 25. října 2019

• Umí toho hodně.
  • Cena.

Zakoupený pro nové vysílaní DVB-T2, přidal jsem si do něj pevný disk - doporučuji. Zatím funguje perfektně. Nahrává více programů najednou, umožňuje sledování nahraných pořadů i když právě nahrává jiné. Lze sledovat i právě nahrávané pořady. Nevýhodou je bohužel ceny, přesto byl nejlevnější set-top-box s možností montáže pevného disku dovnitř.

Ověřený zákazník HITYshop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. října 2019

Zakoupeno v HITYshop.cz

• Linux - lze doinstalovat a nastavit spoustu věcí
  • má DVB-T2, DVB-S a DVB-C tunery, takže v jednom přístoji máte téměř vše
  • pravidelné aktualizace softwaru, které mohou vyřešit některé problémy
  • HDMI CEC
  • HbbTV
  • 4K rozlišení - pokud máte 4K televizi, může to být výhoda (ačkoli 4K je pravděpodobně zatím jen na pár satelitních stanících - nezkoumal jsem, nemám odpovídající hardware :-) )
  • má vestavěnou wi-fi, LAN, USB, UNI čtečku karet
  • lze doinstalovat pluginy pro DLNA, YouTube atd.
  • Linux - pro laiky problém s instalacemi, aktualizacemi a uschopněním některých funkcí (typicky čtečka karet, instalace a konfigurace Oscamu, přidání HbbTV apod.)
  • občas nepřeložené položky v menu a nabídkách - ale to se postupně opravuje při aktualizacích (navíc tohle je mi celkem jedno)

Pro zkušenější uživatele lze doporučit - do Linuxu je nutné instalovat jak upgrady softwaru tak doplňky - bez toho spousta věcí fungovat nebude. Např. UNI čtečka karet nebo HbbTV v základu není. Stejně tak upgrade softwaru může opravovat chyby a vylepšovat možnosti (u mě třeba poslední upgrade uschopnil komunikaci přes HDMI CEC s TV Sony Bravia - před ním HDMI CEC nefungovalo). Nechal jsem tam Open ATV soft, jen jsem jej aktualizoval. Funguje HbbTV, používám DVB-T2 a DVB-S, vše ok. Nepřeberné množství nastavení (ve kterém se nezkušený uživatel téměř jistě ztratí). Trochu neintuitivní je organizace seznamů programů (to není zrovna moc extra chytře vyřešené), ale při troše snahy a zkoumání se to dá dotáhnout.

Pokud nejste Linuxoví nadšenci (se zkušeností s podobnými stroji), nedá se Octagon SF8008 s klidným svědomím doporučit, bude vám tam spousta věcí chybět nebo vůbec nebude fungovat (pozor třeba na nové Skylink karty M7, ty v UNI čtečce fungovat nebudou). Každopádně pokud do Octagonu půjdete, zaplaťte si v daném obchodě instalaci toho, co budete chtít používat a raději se dopředu na všechno zeptejte; za nevelkou částku se zbavíte problémů a frustrace z nefungujícího stroje a většina obchodů podobnou službu nabízí.

Pokud víte, do čeho jdete a už za sebou máte nějaké zkušenosti s přístoji podobného typu (Linux), pak nelze nic jiného, než doporučit. Za velmi slušnou cenu dostanete výborný stroj.

Přidáno: 15. října 2019

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

Je to první zkušenost s Enigmou a OpenATV. Vypadá to opravdu schopně. Instalace disku bez problémů. Funkce jako streamování televize na mobil při sledování jiného programu na TV, aplikace na telefonu na ovládání, programování nahrávání, nastavení. Fakt mě to dostalo.

Přidáno: 14. října 2019

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

Univerzální a perfektně připravené zařízení

Přidáno: 7. října 2019

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

Jedná se o velmi kvalitní přístroj. Je to třetí combo přístroj s kterým jsem přišel do styku, ale absolutně toho nejvíc umí. Malým stínem zůstává to, že některé informace a příkazy jsou v angličtině.

Přidáno: 2. října 2019

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

• Dobré ovládání, PIP, nezasekává se, skvělý ovladač.
  • Zatím žádná.

Přidáno: 21. září 2019

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

Nejde zapnou z úplneho vypnutí dálkovým ovladačem /jen tlačítkem/ Po nahlášení podle mě závady mi 13.9 bylo odpovězeno toto "Dobrý den,

zatím jsem tento problém nezaznamenal, ale je možné, že většina zákazníků deep standby nepoužívá. Zkusím ověřit na jiném kusu. Je možné, že jde o jaký bug v softwaru." Od té doby se nikdo neozval

Zobrazuji 141 - 160 ze 233 recenzí 1...6 7 [ 8 ] 9 10...12