Recenze Octagon

• Poměr cena / výkon
  • Zabudovaná wi-fi
  • Otevřený systém
  • Složitější nastavení
  • Netfilx a HbbTV se vzájemně vylučují. Když mám nainstalovaný Netflix a zmáčknu při sledování TV červené tlačítko, přístroj zamrzne

Přidáno: 14. března 2020

Zakoupeno v atoselektro.cz

• Výhoda je že obchod provede nastavení méně zkušeným.

Perfektní obraz a množství ruzných funkcí.

Přidáno: 12. března 2020

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

Je to můj první linuxový přijímač a zatím po krátké době, co ho vlastním, tak můžu říct, že jsem velmi spokojen. Využívám převážně pozemní TV /DVB-T2/ + satelitní příjem z různých družic. Vše jde krásně naskenovat,
seřadit atd. Nevyužívam žádné placené programy.
Připojením k internetu získáte další možnosti využití, jen je potřeba trochu znalosti s PC, internetem . Dá se říct, že ze staré DVB-T televize uděláte Smart TV. Osobně používám jako zobrazovač monitor Philips 24" k PC.

Ověřený zákazník Kenex s.r.o kutil22

Přidáno: 5. března 2020

Zakoupeno v Kenex s.r.o

• výkon
  • super přístroj

je to linux jen pro zkušenější uživatele

Přidáno: 3. března 2020

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

• Má vše co jsem chtěl, fungující WiFi a Hbb TV.
  • Trochu složitější instalace.

Přidáno: 2. března 2020

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

• Konfigurace zařízení podle vlastních požadavků
  • Vestavěná WI-FI, i LAN konektor
  • Svižný chod
  • Pro neznalé Linuxu je prvotní nastavení složitější

Octagon splňuje přesně to, co jsem očekával. Vybíral jsem poměrně dlouho a nelituji. Za ty peníze fakt nemá chybu, takže maximální spokojenost. Svižný chod, jak při spuštění, tak i přepínání kanálů. Nepřeberné množství nastavení přístroje dle vlastních představ. Doporučuji využít konfigurace Enigmy 2 prodejcem,což uvítáte, pokud si s Linuxem zrovna netykáte. Obsahuje prakticky vše, co potřebujete k provozu zařízení, pro méně náročné, kteří nemají s Enigmou zkušenosti a spokojí s nabídnutou konfigurací, mohu jen doporučit.
Citlivost tunerů mi přijde luxusní, obraz, který Octagon nabízí také nemá chybu. Vestavěná Wi-fi i LAN

Přidáno: 12. února 2020

• Funguje
  • složité nastavení. nechte si ho nastavit v prodejně.

setobox má dost funkcí, ale lepší si ho nastavit v prodejně a pak už na nic nesahat a pak funguje dobře.

Petr75 Petr75

Přidáno: 10. února 2020

(naposledy upraveno 14. února 2020)

• Dva tunery - možnost nahrávání “neomezeného” počtu programů až z 2 multiplexů najednou. Má to i tu výhodu, když se nahrávají po sobě 2 programy, tak i ten první má na konci rezervu a nemusím se tedy dívat na konec filmu v jiném souboru.
  • Jednoduché přidávání plánovaného nahrávání z EPG. Automatické přidávání rezervy na začátku a konci programu podle nastavení v přístroji. Nahrávka má název podle EPG. V EPG lze i vyhledávat.
  • Auto Timer - automatické přidávání nahrávání podle zadaných podmínek podle aktuálního EPG. Hodí se např. pro nahrávání seriálů, které nemusí mít vždy stejný začátek a konec.
  • K přístroji se lze připojit přes prohlížeč prohlížeč a ovládat přístroj a dělat různá nastavení, i když je přístroj úsporném režimu.
  • Lze z přístroje streamovat živé vysílání nebo nahrávky. Z přístroje se stáhne malý soubor, který se může otevřít např. v přehrávači VLC.
  • K disku připojeném v přístroji se lze dostat i přímo buď přes FTP např. v TC nebo namapováním jako síťového disku.
  • Funkční PiP, PaP
  • Možnost připojit i interní 2,5’’ disk. Zatím jsem to nevyužil a mám připojen HDD přes USB 3.1.
  • Není k přístroji pořádný návod a plno informací se musí hledat na internetu nebo zkoušet.
  • Dražší přístroj. Je dokonce dražší proti verzi s duálním satelitním tunerem a jedním DVB-T2/C tunerem
  • Poněkud složitější nastavování některých funkcí.
  • Občas některé položky v menu nejsou přeložené do češtiny
  • Přístroj se nespustí s 2TB HD zapojeným do USB, pokud není inicializován (naformátován) v přístroji. HDD měl původně formát NTFS. Pokud se takový HDD připojí později tak to nevadí, ale toto není vhodné pro plánované nahrávání, protože po výpadku napájení by se přístroj nespustil. Pro trvale připojený disk je vhodné mít disk naformátovaný přístrojem.

Mám přístroj OCTAGON SF4008 Triple 4K E2 UHD 2x DVB-C/T2, Je více verzí konfigurací tunerů. Tunery můžou být 2 duální, ale max. lze využít jen 3.
Na první pohled vypadá přístroj dobře. Má dobrou konektivitu. Vzadu 1xUSB 3.1 a 2xUSB2.0 a vpředu pod dvířky další USB 2.0. Ani nevím na co tolik USB využít.
Přístroj má několik režimů vypnutí. Při zmáčknutí vypínacího tlačítka se přístroj prakticky nevypne, jen asi vypne signál do HDMI. Pořád je lze ovládat přes PC, přistupovat vzdáleně na HDD přístroje nebo streamovat vysílání. V tomto vypnutém stavu je na displeji vidět čas.
Delším zmáčknutím vypínacího tlačítka a vybráním vypnutí se přístroj opravdu vypne, ale naplánované nahrávání přístroj umí probudit. V tomto režimu svítí (bíle a docela silně) jen zapínací dotykové tlačítko na přístroji.
A nakonec je v zadní části vypínací kolébkové tlačítko.
Hlavní přednosti tohoto přístroje "Neomezený" počet nahrávání. Propracované plánování nahrávání a hlavně ovládání z PC. V PC se k přístroji připojím přes název přístroje nebo IP adresu v prohlížeči.
Tam si např. zobrazím EPG, kliknu na pořad a dalším kliknutím nastavím nahrávání, kde už nemusím nic nastavovat, ale později klidně můžu.
Chvíli trvá, než člověk zjistí všechny možnosti přístroje, ale pak už slouží dobře.
Přidávám pár obrázků jak z TV, tak z webového rozhraní v PC.

Přidáno: 7. února 2020

Zakoupeno v HITYshop.cz

Zatím v pořádku. Celkem spokojenost.

Přidáno: 4. února 2020

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

Perfektní a multifunkční, přednastavený prodejcem. Děkuji a doporučuji.

Přidáno: 21. ledna 2020

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

• Kvalita, rychlost přepínání, nespočet nastavení, softwarová, hardwarová podpodpora.Linux
  • Jen pro zkušenější uživatele.Není to jen zapnout a kukat.Nutno zálohovat,pro případ překliku.atd. Víc v recenzích.Někdo si stěžuje na Kodi,ten nepoužívám,je v TV.

Za mne spokojenost, měl sem předtím Android receiver a nejde to srovnat,je to úplně jiný level.Funguje bez vypínání, restartování.Takže doporučuju.Jen se mě víc hřeje, má 78 stupňů,co tak sleduju,je to stroj od stroje.Kdyby někdo věděl čím to je,dejte vědět.

Přidáno: 21. ledna 2020

Zakoupeno v HITYshop.cz

• Je to pro hračičky, ale pro základní používání žádná raketová věda.
  • Funguje rychle a stabilně
  • Není to jednoznačně nevýhoda, ale kdo chce jen STB, který zapojí a nebude se starat, ten by se měl poohlédnout jinde. Výhody neocení.

Ověřený zákazník HITYshop.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 19. ledna 2020

Zakoupeno v HITYshop.cz

• Za rozumný peníz opravdu hodně muziky. Image OpenATV je propracovaná záležitost s bohatými funkcemi.
  • Informace jsem musel sbírat po internetu a mezi známými. U přístroje je přiloženo jen několik stručných obrázků.
  • Nevím, jestli je to nesprávným nastavením, ale po probuzení z hlubokého spánku (deep standby) se nepřipojí síť (LAN konektor). Musím nejprve odpojit napájení.

Mohu potvrdit předchozí recenze, že Octagon je opravdu hračka, která se neomrzí. Už si s ní hraju přes týden a stále jsem neprozkoumal všechny možnosti.

Přidáno: 18. ledna 2020

Zakoupeno v HITYshop.cz

Plugin na netflix přehrává avšak mám problémy s ovládáním... Na některé ikony se prostě s ovladačem nedostanu.. Ale to není problém zařízení.. To maká jak má

Přidáno: 7. ledna 2020

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

• Skvělý kombajn na nahrávání pořadů
  • Neskutečné možnosti díky modulárnosti Enigmy
  • Nastavení může být komplikovanější pro méně technicky zdatné

Řešil jsem pomocí tohoto boxu přechod na DVB-T2 u rodičů. Vynikající zařízení se skvělou softwarovou modularitou. U dvoutunerového zařízení je výborná možnost sledování pořadu z jednoho multiplexu a nahrávání z druhého multiplexu. Nejvíce pozitivně hodnotím funkce autotimer (automatická tvorba časovače nahrávání na základě aktualizace EPG) a celkově pak přístup k nahraným pořadům přímo přes síť (SMB, FTP, Android app) nebo přes doinstalovaný DLNA server. Prodejce dodal předkonfigurované zařízení ke kterému už stačilo jen připojit disk, naladit kanály a dokonfigurovat drobnosti. Dodaná image OpenATV 6.3 s nádherným grafickým skinem a předinstalovanými nejčastěji používanými moduly. Po doladění technických detailů a patřičném zaškolení tento box včetně nahrávání a přehrávání používá i moje 80ti letá matka. Mohu doporučit.

Přidáno: 6. ledna 2020

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

• HDMI-CEC,HbbTV,WI-FI,....,rychlost a přehlednost .(používám pouze na vysílání DVB-T2) maximální spokojenost,je tam vše či jsem vyžadoval.
  • Složitější nastavení,kdo nemá nervy a dostatek času doporučuji nastavit obchodem a technickou podporu!Po nastavení je to pohádka :-)

Přidáno: 30. prosince 2019

Zakoupeno v atoselektro.cz

• velmi silný hw a poměrně snadné nastavení pro alepoň částečně znalé
  • dlouhá prodleva při přepínání programů

Vcelku stabilní stroj oproti šmejdům jak je např. amiko a4 a podobným aušusům.
Pro netechnické typy není určeno, jedině s nastavením od znalých.

Přidáno: 27. prosince 2019

Zakoupeno v atoselektro.cz

• kvalitní přístroj ,plno funkcí ,spokojenost,je to už druhý přístroj této značky který mám

složitější pro laiky

Přidáno: 26. prosince 2019

• vše co jsem od něj požadoval, splnil na 100%
  • poměr cena výkon TOP

Přidáno: 26. prosince 2019

• Combo S2 + T2
  • Sw podpora Open ATV, Egami...
  • PIP
  • Transcoding
  • Rychlost CPU
  • Analog výstup pro starší TV.
  • Display s hodinami
  • Chybí CI slot

Výborný poměr cena / výkon. Ideální řešení pro přechod DVB-T2/HEVC.

Zobrazuji 121 - 140 ze 233 recenzí 1...5 6 [ 7 ] 8 9...12